7-dňová diéta | ForGym

7-dňová diéta

Sad

Už zo spomínaného názvu si môžeme vydedukovať, že sa jedná o veľmi drastickú diétu,7 dňová diéta sľubuje veľmi veľa a to v podobe schudnutia piatich až ôsmich kíl za týždeň. Áno počujete dobre . Tak prečo by sa do nej človek nepustil., keďže sľubuje rýchle a rapídne schudnutie za 7 dní. Avšak každý zdravý človek či lekár, alebo obyčajný človek by Vás od tejto diéty odradil. Ale keďže sa nájdu jedinci, čo podstúpia takúto formu diéty je čas si ju bližšie opísať.

Pozitíva a negatíva 7-dňovej diéty

Ak by sme mali posúdiť pozitíva a negatíva tejto 7 dňovej diéty určite by vyhrali na plnej čiare zápory. Hneď na začiatok treba, podotknúť, že táto 7 dňová diéta je určená predovšetkým pre veľmi obéznych ľudí. Pri tejto diéte príjme telo len veľmi málo energie preto treba upozorniť, že táto 7 dňová diéta nie je vôbec vhodná pre bežne pracujúceho človeka chodiaceho denne do práce, pretože by to daný organizmus nezvládol, pociťoval by malátnosť, vyčerpateľnosť a únavu.

Počas tejto 7 dňovej diéty by malo telo prijať za jeden deň iba 800 až 1000 kalórií. Samozrejme na jednej strane výhodou tejto diéty je to, že jej obsahom je najmä zelenina, tým pádom obsahuje dostatok minerálov a vitamínov, ale na druhej strane neobsahuje skoro vôbec zložité sacharidy, alebo bielkoviny.

Dĺžka 7-dňove diéty

Keď už začať s takouto diétou určite ju netreba brať a praktizovať dlhodobejšie ako 7 dní, pretože môže hroziť podvýživa, skolabovanie organizmu, či už vážnejšie zdravotné problémy, alebo v dnešnej dobe už často spomínaný jo-jo efekt.

To znamená treba dopredu povedať a upozorniť, že nestačí iba poctivo dodržiavať tento 7 dňový diétny program pretože jej primárny cieľom nie je dlhodobá strata hmotnosti, ani neobsahuje plnohodnotnú stravu, ktorú človek potrebuje, ale ba práve naopak. Je zaručené, že ihneď po skončení tejto drastickej diéty sa vám veľmi rýchlo vrátia kilečká naspäť ba možno aj nejaké 2-3 kilá na viac.

A teda je nutné aby aj po danej 7 dňovej diéte zostal človek aktívny v tom slova zmysle, že budete musieť zmeniť celkový životný štýl v ktorom by malo byť zahrnuté predovšetkým pravidelné cvičenie s kombináciou vyváženej stravy.

Stravovanie počas 7-dňovej diéty

Základom tejto 7 dňovej diéty je konzumácia kapustovej polievky, ktorá bude tvoriť prevažnú časť vašej týždennej stravy.

Prečo práve kapustová polievka pri 7-dňovej diéte? Pretože je to potravina, ktorá má nízky obsah tuku a kalórii. Taktiež má kapusta silné detoxikačné účinky a priaznivo pôsobí na tráviacu sústavu

Jedálniček 7-dňovej diéty

A tu je harmonogram na nasledujúcich 7 dní čo sa môže okrem zeleninovej polievky konzumovať.

1.deň: Môže sa jesť len polievka a ovocie okrem banánov. Najlepšie melóny, lebo majú málo energie. Piť sa môže iba voda, nesladený čaj a džús. Minerálka sa nepije.

2.deň: Môže sa jesť len polievka a surová alebo varená zelenina. Odporúča sa šalát alebo špenát. Na večeru sa môže pripraviť 1 varený, alebo pečený zemiak. Ovocie a strukoviny sa v tento deň nekonzumujú.

3.deň: Môže sa jesť len polievka ovocie a zelenina. Nie zemiaky.

4. deň: Môže sa jesť len polievku a banány. Pije sa polotučné mlieko.

5.deň: Môže jesť len polievka, hovädzie mäso a čerstvé paradajky. Vypiť treba 6 až 8 pohárov vody, aby sa z tela vyplavila kyselina močová.

6.deň: Polievka sa dá aspoň raz za deň. Konzumuje sa hovädzinu a zeleninu okrem zemiakov.

7.deň: Môže sa jesť len polievka, ryžu – najlepšie tmavú a zeleninu. Piť sa môže nesladený džús.

Recept na zeleninovú polievku

suroviny potrebné k výrobe polievky

1. 6 veľkých zelených cibuliek,
2. 2 zelené papriky,
3. 1-2 konzervy zaváraných paradajok (môže sa použiť pretlak, alebo konzerva leča bez oleja),
4. 1 zeler,
5. 1 hlávka zelenej kapusty,
6. vrecko cibuľovej polievky v prášku na dochutenie,
7. soľ,
8. korenie,
9. bujón,
10. vegeta a pod. podľa chuti,
11.môže sa ešte pridať 1 karfiol a pór

postup pripravi,zeleninovej polievky

Zeleninu pokrájame na menšie kúsky, zalejeme vodou, pridáme práškovú polievku a dochutíme. Varíme prudko cca 10min. a potom pomaly, až kým zelenina nezmäkne. Túto polievku môžete jesť v akomkoľvek množstve a kedykoľvek cez deň.

 

Značky
Back to Top