Čaje | ForGym

Lapacho

Čaj, ktorý sa nezvyčajne spracováva z kôry stromu Lapacho, pomáhal liečiť už starých Inkov. Obsahuje široké spektrum látok, ktoré posilňujú obranyschopnosť organizmu. Lapachol – účinná látka, ktorú môžeme považovať za prírodný „liek“ pri liečbe nádorov. Dnes už tieto účinky spracovali do publikácií, ktoré obsahujú mnohé výskumy práve o tejto látke, ktorý priaznivo pôsobí na ľudský organizmus.
Značky

Rooibos

Rooibos neobsahuje kofeín, preto je jedným z nápojom, ktorý môžete piť počas dňa a nemusíte sa obávať, že nezaspíte. Nálev má sýto červenú farbu a medovú chuť. Nie je teda iba pastvou pre oko ale dokáže zaujať aj svojou chuťou. Pôsobí proti depresiám a stavom úzkosti a zlepšuje trávenie.
Značky

Žltý čaj

Žltý čaj bol obľúbeným nápojom cisárov, čo mohlo byť aj dôvod jeho vzácnosti. Lístky sa sušia pomaly, v hrubých vrstvách ľanových prikrývok, následná fermentácia sa končí sprudka. Žltých čajov poznáme niekoľko. S púčikmi, s malými lístkami alebo veľkými lístkami. Samotný čaj ma medovú chuť, v ktorej rozpoznáte chuť zeleného čaju a má charakteristickú zlatožltú farbu.
Značky

Biely čaj

Tento druh čaju sa z Číny k nám a do okolitého sveta dostal iba nedávno, no najjemnejší druh čaju si rýchlo získal svojich fanúšikov a ich počet neustále rastie. Podľa jednej čínskej legendy sa o „zrodenie“ čaju zaslúžil cisár Shen Nung, ktorému sa zdala voda, ktorú šiel piť, nevhodná na pitie. Počas varenia tejto vody sa do nej dostali lístky čaju, ktoré poletovali vo vzduchu. Cisár vodu ochutnal a tak sa začali písať dejiny bieleho čaju. Aspoň podľa legendy. 
Značky

Honeybush

Získava sa z rastliny Cyclopia intermedia, ktorá rastie v prevažne v horských oblastiach. Ker je vysoký asi 1.5 metra a jeho charakteristickú vôňu môžeme prirovnať k medu či vôni ovocia. Zbiera sa ručne. Označuje sa ako 100% prírodný produkt, pretože všetky pokusy pestovať ho na plantážach zlyhali. Zber prebieha počas kvitnutia, no zber nie je ľahký (práve pre horské lokality, kde ker bežne rastie)
Značky

Catuaba

Catuaba rastie v dažďových pralesom v Brazílii a spolu s Lapachom patrí k najobľúbenejším druhom čajov práve v tejto krajine. Má silne regeneračné a posilňujúce účinky, obsahuje vysoké množstvo minerálnych látok a stopových prvkov.
Značky

Ginko

Ginko nemusíme zvlášť predstavovať. Považuje sa za liek tretieho tisícročia, hlavne vďaka jeho vplyvom na srdce a pľúca. Obsahuje niekoľko cenných látok, ktoré ovplyvňujú priestupnosť stien krvných vlásočníc, čím priaznivo ovplyvňujú krvný obeh. Ginko a čaj z neho odstraňuje pocit chladu nôh a rúk, pomáha pri migréne, bolestiach hlavy, zlepšuje pamäť zvyšuje koncentráciu, udržuje duševné schopnosti starších ľudí a ich psychickú sviežosť.

Značky

Maté

Čaje Maté patria medzi najobľúbenejšie nápoje medzi obyvateľmi Južnej Ameriky. Už paraguajskí Indiáni si cenili jeho neobyčajne silné a dlhotrvajúce účinky. Samotný čaj obsahuje 4% mateínu, látky podobnej kofeínu, čo je asi jeden a pol krát viac ako má káva. Povzbudenie prichádza pozvoľna a rovnomerne.
Značky

Pu – erh

Čaj pu-erh sa vyznačuje zemitou chuťou. Jeho špecifikom však je, že odbúrava nadbytočný tuk a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Výskumy v Číne ukazujú, že pri pití tohto čaju je vraj možné zhodiť niekoľko kilogramov! Okrem toho pu-erh posilňuje imunitný systém, znižuje vysoký krvný tlak, pôsobí ako mierne antidepresívum a v neposlednom rade pôsobí omladzujúco.
Značky

Oolong

Tento čaj pochádza z hory Wu-i na severe provincie Fu-tien (Čína). V preklade znamená Wu lung čierny drak. Čaj má sladkastú až medovú chuť, príjemnú oranžovú farbu a jemnú vôňu. Čaj Oolong má vplyv na kardiovaskulárne choroby a znižuje proces starnutia.
Značky
Back to Top