Diéta | ForGym

Sacharidové vlny

Metóda sacharidových vĺn umožňuje znižovanie hmotnosti bez toho, aby sa telo preplo do už spomínaného úsporného režimu. Vďaka tomu je možné ochrániť svalovú hmotu. Toto je aj dôvod, prečo sacharidové vlny sú využívané najmä v kulturistike a vrcholovom športe. Dôvod je jednoduchý. Naberanie svalovej hmoty je spojené s naberaním hmotnosti a tukov. Kulturisti sa však musia pripraviť do súťažnej formy v relatívne krátkom čase. Sacharidové vlny sú najčastejším a najefektívnejším spôsobom, ako sa k tomu dopracovať, keďže pri tejto metóde je možné naďalej cvičiť a nedochádza k úbytku svalovej hmoty.
Značky

Glykemická diéta

Glykemická diéta je odvodená od glykemického indexu, ak nemáte cukrovku, alebo máte normálnu hladinu cukru v krvi, môže vám byť tento pojem neznámy, pretože práve títo ľudia musia byt vedomí si svojej hladiny cukru v krvi. Glykemicky index bol pôvodne vymyslený predchádzať a pomáhať ľudom s cukrovkou.
Značky

Fresh diéta

Fresh diéta sa radí k redukčným diétam a predstavuje možnosť predovšetkým ako prirodzene schudnúť bez akýchkoľvek takzvaných hladoviek. Je to spôsob ako získať ideálnu hmotnosť a tým hlavne aj osobnú spokojnosť. Fresh diéta sa zakladá hlavne na energetickej hodnote potravín a nezabúda ani na vyváženosť, ktorá je dôležitá na udržanie zdravia a dobrej fyzickej a psychickej kondície. Fresh diéta obsahuje dostatočné množstvo potrebných vitamínov, minerálnych látok, enzýmov či živín. Taktiež poskytuje výživu pre naše telo, pôsobí energetizujúco a hlavne nám reguluje náš večný pocit hladu.
Značky

7-dňová diéta

Už zo spomínaného názvu si môžeme vydedukovať, že sa jedná o veľmi drastickú diétu,7 dňová diéta sľubuje veľmi veľa a to v podobe schudnutia piatich až ôsmich kíl za týždeň. Áno počujete dobre . Tak prečo by sa do nej človek nepustil., keďže sľubuje rýchle a rapídne schudnutie za 7 dní. Avšak každý zdravý človek či lekár, alebo obyčajný človek by Vás od tejto diéty odradil. Ale keďže sa nájdu jedinci, čo podstúpia takúto formu diéty je čas si ju bližšie opísať.

Značky

Zoznam diét

Díety by sme teda mohli rozdeliť do rôznych diétných zoznamov podľa kritérí: diéty zo zdravotných dôvodov,redukčné diéty, diéty na pribranie,detoxikačné diéty,diéty podľa zamerania. Toto je príklad rozdelenia do rôznych skupín,zoznamov diét.Rozdeliť sa dá ,ale podľa oveľa presnejších špecifikácií a podľa ľubovoľných rozdieloch.
Značky

Diéta podľa krvných skupín

V roku 1901 objavil Karl Landsteiner tri krvné skupiny. Určil, že každá krvná skupina má odlišný spôsob ochrany organizmu. Neskôr na neho nadviazal a zaviedol aj diétu podľa krvných skupín americký lekár Peter J. D´Adamo. Zistil, že medzi konzumáciou jedla a krvnými bunkami je úzka spojitosť. Pri prijímaní potravy dochádza k určitej chemickej reakcii, ktorá sa líši podľa toho, akú má človek krvnú skupinu a jej spôsobmi obrany voči škodlivým látkam. Preto, pre ľudí jednej krvnej skupiny môže mať určitá surovina alebo jedlo pozitívny účinok, pre druhú môže byť záťažou pre organizmus a mať účinok negatívny. Tak, ako to máme zakorenené v génoch, niektoré diéty majú vďaka jedinečnej krvnej skupine na redukciu hmotnosti určitého človeka veľký účinok a na iného takmer žiadny.
Značky

Delená strava

Za otca delenej stravy môžeme považovať Williama Howarda Haya, ktorý ako prvý v 20-tych rokoch minulého storočia vyvinul diétny systém podobný dnešnej delenej strave. Jeho diéta bola založená na delení stravy do kyslej, zásaditej a neutrálnej oblasti. V priebehu 20. storočia bolo vyvinutých niekoľko ďalších diétnych systémov podobných tzv. Hayovej diéte.
Značky

Dukanová diéta

Pojem Dukanová diéta zaviedol francúzsky medik Pierre Dukan, odborník na výživu a autor niekoľkých svetovo rozšírených publikácií o zdravej výžive. Dlhé desaťročia sa zaoberal tým, ako je možné čo najefektívnejšie schudnúť tak, aby človek po absolvovaní diéty nepribral naspäť svoje zhodené kilogramy. Po výskume trvajúcom niekoľko desaťročí vyšiel na verejnosť s optimálnym riešením, ktoré sa malo k tejto teórii čo najviac reálne približovať. Zistil, že najvhodnejšia diéta pozostáva z malých porcií jedla, tvoreného čo najnižším množstvom kalórií.
Značky
Back to Top