Vitamíny | ForGym

Vitamín D

Vitamín D sa používa v mozgu, kostrovom svalstve, hrubom čreve, kostiach, srdci, nadobličkách a dokonca v imunitných bunkách. Okrem iného pomáha regulovať absorpciu minerálov, náladu a citlivosť na inzulín. Odhaduje sa, že takmer 50% ľudí celosvetovej populácie trpí nedostatkom vitamínu D, min. ho neprijímajú v dostatočnom množstve.  Hoci väčšina z nás má prístup k silnému slnečnému žiareniu, nedostatok vitamínu D sa často vyskytuje, keď je pokožka chránená pred slnkom alebo u ľudí s tmavšími pigmentami kože.

Vitamíny

Rozsiahlou skupinou látok dôležitých vo výžive každého človeka sú nepochybne vitamíny. Patria medzi zložky potravy, ktorých zastúpenie je v menšom množstve. Ich význam však nie je tak malý, ako by sme z toho mohli na prvý pohľad usúdiť. Aj keď ich dodávame v mikrogramoch, či miligramoch za deň, ovplyvňujú podstatu chemických reakcií v každej bunke.

Zelený čaj

Základnou zložkou a tiež najdôležitejším prvkom, ktorý robí zo zeleného čaju liek, je antioxidant. Je to látka, ktorej molekuly obmedzujú aktivitu kyslíkatých molekúl. Tým obmedzujú proces oxidácie v tele. Účinnosť antioxidantov, ktoré nájdeme v čaji, je vyššia ako tých, ktoré by sme prijali napríklad ako potravinový doplnok (teda v čistej forme).
Značky
Back to Top